Nasze wydawnictwa
Geomechaniczne problemy doboru obudowy kotwowej dla wyrobisk górniczych
Obszerna monografia dotycząca problematyki doboru obudów górniczych. Opisano w niej w sposób kompleksowy zarówno zagadnienia dotyczące geomechanicznych aspektów projektowania obudów górniczych, jak i doświadczeń polskiego górnictwa miedzi w zakresie stosowania obudów kotwowych, systemów oraz technologii kotwienia.
110 zł
Eksploatacja złoża rud miedzi w warunkach zagrożenia tąpaniami i zawałami
Kompendium wiedzy z zakresu geomechaniki i eksploatacji złóż rud miedzi w Legnicko-Głogowskim Okręgu miedziowym w warunkach występowania zagrożenia zawałowego, sejsmicznego i tąpaniowego. Szczegółowo przedstawiono zagadnienia związane z zagrożeniem sejsmicznym, tąpaniami i zawałami w warunkach prowadzenia eksploatacji systemami komorowo-filarowymi na dużej głębokości.
95 zł
Strategie inwestycyjne przedsiębiorstw górniczych
Książka poświęcona roli i znaczeniu inwestycji w rozwoju przedsiębiorstw i wzrostu ich wartości. Stanowi próbę porządkowania wiedzy składającej się na proces inwestycyjny przedsiębiorstw. Autor, głównie w oparciu o literaturę krajową, dokonuje syntezy kluczowych etapów wchodzących w skład, określających wybór i ocenę strategii inwestycyjnej.
40 zł
Kryteria oceny wartości złóż kopalin stałych w cyklu życia projektu górniczego
Celem publikacji jest przedstawienie metod szacowania wartości złóż w cyklu życia projektu górniczego. Dokonano przeglądu geologicznych, technicznych, technologicznych, ekonomicznych, regionalnych i ekologicznych kryteriów stosowanych do oceny wartości złóż. Autorzy zaproponowali nowe ujęcie tematyki poprzez wprowadzenie metod określania wartości złoża w zależności od fazy cyklu życia projektu górniczego. Prezentowane rozwiązania zostały poparte praktycznymi przykładami, w których dokonano obliczeń dla wybranych przykładów projektów górniczych. Autorzy, zgodnie z najnowszymi tendencjami w literaturze światowej, wprowadzili do oceny wartości złoża dodatkowe miary takie jak analiza i ocena ryzyka, a także omówili różne metody wyceny złóż. Zagadnienia te zostały uzupełnione o krajowe uwarunkowania prawne i zasady gospodarki złożem, w tym kryteria bilansowości i przemysłowości. W efekcie zaproponowano kompleksowe ujęcie kryteriów oceny wartości złóż kopalin stałych, dla których określono metody wyznaczania wag, jak i procedur dla wyboru projektu inwestycyjnego, w zależności od zastosowanej metody.
30 zł
11. Altbergbau-Kolloquium
Materiały konferencyjne 11 Altbergbau-Kolloquium i VII Konferencji Dziedzictwo i historia górnictwa oraz wykorzystanie pozostałości dawnych robót górniczych 700-lecie górnictwa rud miedzi na Dolnym Śląsku.
60 zł
Mała encyklopedia przedsiębiorcy
Mała Encyklopedia Przedsiębiorcy to kompendium wiedzy zapisane w formie zbioru haseł (słów kluczowych) i tekstów je objaśniających. Hasła są ułożone w porządku alfabetycznym, dzięki czemu możliwe jest szybkie odnalezienie właściwej informacji.
25 zł
Ekonomika projektów geologiczno-górniczych
Przedmiotem publikacji są studia przedprojektowe uwzględniające w szczególności wymiar ekonomiczny i ryzyka projektu. Publikacja składa się z dwóch części. W pierwszej części przedstawiono podstawowe metody rachunku ekonomicznego stosowane w ocenie projektów. W szczególności wyróżniono następujące kryteria oceny: wartość zaktualizowaną netto, kryterium użyteczności, kryteria operacyjne, kryterium wartości dodanej i kryterium wartości opcyjnej. W części drugiej podano kryteria ekonomicznej oceny dostosowane do wybranych aktywów i projektów geologiczno-górniczych. Opisano metody oceny aktywów geologicznych i złóż oraz projektów eksploatacji złóż oraz eksploatacji rejonów lub pól eksploatacyjnych. Opisane metody zilustrowano odpowiednimi przykładami.
45 zł
Rynek surowcowy na Dolnym Śląsku Możliwości finansowania projektów związanych z branżą surowcową z 7 Programu Ramowego
Wydawnictwo Współfinansowane ze środków MNiSzW.