W czym możemy Ci pomóc? 71 781 22 01

Władze spółki

O nas

Władze spółki

Zarząd

Sławomir Fabich – Prezes Zarządu
Magdalena Król – Wiceprezes Zarządu

Sławomir Fabich

Prezes Zarządu

Doświadczony menadżer oraz ekspert w dziedzinie projektowania szybów górniczych i obiektów budowlanych wchodzących w zakres budownictwa podziemnego. Posiada specjalistyczną wiedzę w szerokim zakresie tematyki związanej z obiektami technologicznymi infrastruktury placów szybowych oraz pod ziemią.

Absolwent Wydziału Górniczego Politechniki Wrocławskiej. Wiedzę zdobytą podczas studiów magisterskich o specjalności technologia eksploatacji złóż poszerzył o studia podyplomowe z zakresu technologii wód, ścieków i odpadów zrealizowane również na Politechnice Wrocławskiej. Ponadto ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania finansami na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.

Od początków pracy w CUPRUM, sięgających 1987 r., zajmował się problematyką związaną z szybami górniczymi. Jest m.in. głównym projektantem obudów szybów R-XI, SW-4 oraz GG-1 zaprojektowanych dla kopalń KGHM Polska Miedź S.A.

Pełniąc funkcję kierownika jednej z Pracowni, a następnie, od 2014 roku Zakładu, realizował działania zmierzające do odtworzenia w KGHM CUPRUM kompetencji projektowych, utraconych na skutek wcześniejszych zmian organizacyjnych. Utworzył od podstaw Zakład Geodezji Górniczej, a w ramach odtwarzania utraconych i pozyskania nowych kompetencji projektowych, rozwijał strukturę Zakładu Budownictwa Przemysłowego i Badań Materiałowych. Kierował także pracami znajdującego się w strukturze organizacyjnej Spółki Laboratorium Badań Materiałowych posiadającego akredytację Polskiego Centrum Akredytacji.

Ponadto pełnił funkcję Kierownika Projektu dla potrzeb budowy podstawowych obiektów związanych z wentylacją i klimatyzacją dla potrzeb KGHM Polska Miedź S.A., tj.:

  • Głównej Stacji Wentylatorowej przy szybie SG-1,
  • Stacji Klimatyzacji Centralnej PSK GG-1.

W latach 2015-2018 kierował pracami konsorcjum badawczo-rozwojowego, działającego w ramach projektu CuBR, współfinansowanego ze środków NCBiR oraz KGHM Polska Miedź S.A. Realizowany w konsorcjum z PeBeKa S.A, Politechniką Wrocławską, Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Politechniką Śląską oraz Głównym Instytutem Górnictwa projekt o kryptonimie I-More, dotyczył opracowania innowacyjnej technologii wykonywania wyrobisk udostępniających złoże na dużych głębokościach w obszarach koncesyjnych KGHM Polska Miedź S.A.

Realizował również projekty dla odbiorców spoza Grupy Kapitałowej KGHM, m.in. dla Kopalni Soli Wieliczka, Kopalni Victoria w Kanadzie oraz Konkola Cooper Mines w Zambii.

W 2002 r. został laureatem Nagrody IlI Stopnia Naczelnej Organizacji Technicznej za wybitne osiągnięcia w dziedzinie techniki, a w 2017 r. uzyskał tytuł Wicemistrza Techniki NOT Zagłębia Miedziowego.

 

dr inż. Magdalena Król

Wiceprezes Zarządu

Menadżerka z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży surowcowej.

Z KGHM CUPRUM związana od 2013 roku, gdzie przez ponad 11 lat kierowała Zakładem Technologii Energetycznych realizując prace badawczo-rozwojowe w zakresie rozwiązań prowadzących do zmniejszenia oddziaływania na środowisko zakładów górniczych i efektywnego energetycznie przetwórstwa surowców mineralnych. Ponadto, wraz z Zespołem realizowała prace przedwdrożeniowe w obszarach: generacji OZE, innowacyjnych metod przetwarzania i magazynowania energii oraz możliwości produkcji i wykorzystania wodoru.

Równocześnie brała czynny udział w kształtowaniu kierunków rozwoju oraz strategii Spółki najpierw jako Pełnomocnik Zarządu ds. Współpracy z Ośrodkami Naukowo-Badawczymi, potem jako Członkini Rady Naukowej i Prokurentka.

Wcześniej pracowała w „POLTEGOR –INSTYTUT” IGO we Wrocławiu prowadząc projekty m.in. związane z ciśnieniowym zgazowaniem węgla brunatnego i biomasy w celu produkcji wodoru (2009-2013).
Z wykształcenia technolog chemiczny, ukończyła specjalność- Paliwa i Energia a Środowisko. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej i na tej uczelni uzyskała stopień doktora prowadząc badania nad porowatymi materiałami węglowymi do zastosowań w superkondensatorach.
Była uczestnikiem i kierownikiem projektów badawczych- krajowych i międzynarodowych. Jest autorką/współautorką kilkunastu publikacji naukowych oraz ponad 70 raportów z realizacji projektów i ekspertyz.

Prokurenci

Jan Butra
Anna Wróbel

Dyrektor Pionu Badawczo-Rozwojowego

Jan Butra

prof. dr hab. inż. Jan Butra

Dyrektor Pionu Badawczo-Rozwojowego

Z CUPRUM związany od blisko 35 lat. 1 października 1983 roku został zatrudniony w Zakładach Badawczych i Projektowych Miedzi Cuprum we Wrocławiu, których działalność kontynuuje KGHM CUPRUM sp. z .o.o. – CBR.

W latach 1993-1995 kierował Zakładem Górnictwa, w latach 1995-2000 pełnił funkcję członka Zarządu, natomiast w latach 2002-2006 Prezesa oraz Wiceprezesa Zarządu. Od marca 2018 roku jest Dyrektorem Ośrodka Badawczo-Rozwojowego w KGHM CUPRUM.

Studia inżynierskie ukończył na Wydziale Górniczym Politechniki Wrocławskiej. W Instytucie Górnictwa PWr, obronił w 1982 roku pracę doktorską. Od marca 2002 roku, kiedy uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk technicznych na Wydziale Górniczym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu górnictwa podziemnego (Eksploatacja Złóż, Projektowanie Kopalń oraz Tąpania i Wstrząsy) na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej. W sierpniu 2011 roku uzyskał tytuł naukowy profesora nauk technicznych z nadania Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Ponadto, w latach 1987-1993 pracował w Instytucie Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN w Krakowie na stanowisku adiunkta i kierownika filii we Wrocławiu.

Jego działalność naukowo-badawcza obejmuje zagadnienia geomechaniki górniczej, udostępniania i eksploatacji podziemnej złóż, obudowy wyrobisk górniczych, rozpoznania i profilaktyki zagrożeń naturalnych, gospodarki złożem, a także ekonomiki górnictwa rud metali nieżelaznych, węgla kamiennego oraz soli kamiennej. Zajmuje się również nowymi technologiami eksploatacji złóż rud o dużej zwięzłości. Uczestniczył, jako główny wykonawca lub wykonawca, w realizacji 11 projektów (badawczych i celowych), w tym w 5 projektach międzynarodowych. Niepublikowane raporty z prac badawczych, prac dla przemysłu i ekspertyz obejmują ponad 237 pozycji. Wypromował pięciu doktorów nauk technicznych. Jest recenzentem 14 prac doktorskich, 14 rozpraw habilitacyjnych oraz 2 wniosków o tytuł profesora. Jest autorem 182 publikacji, w tym 83 artykułów, 14 książek i monografii oraz 36 patentów.

Rada nadzorcza

  • Anna Kuchta – Przewodnicząca
  • Wojciech Boczar
  • Tomasz Chłopecki
  • Adam Dworaczek
  • Dawid Łukasz Zawodziński

Rada naukowa

  • prof. dr hab. inż. Jan Butra – Przewodniczący
  • dr hab. inż. Maciej Madziarz
  • dr hab. inż. Piotr Mertuszka
  • dr hab. inż. Paweł Stefaniak
  • dr inż. Malwina Kobylańska
  • dr inż. Sławomir Świtoń