W czym możemy Ci pomóc? 71 781 22 01

KGHM CUPRUM widoczne na PDAC 2023

KGHM CUPRUM widoczne na PDAC 2023

PDAC czyli „The World’s Premier Mineral Exploration & Mining Convention”, to największa na świecie konferencja eksploracyjno-górnicza, która w tym roku przyciągnęła prawie 24 000 uczestników z ponad 120 krajów. Oferuje swoim mówcom szeroki wachlarz możliwości dzielenia się wiedzą, strategiami, nowymi koncepcjami, studiami przypadków i nie tylko.

Podczas konwentu, który odbył się w dniach 5-8 marca w Toronto, w Kanadzie, KGHM CUPRUM miało przyjemność prezentować projekt IlluMINEation „Bright concepts for a safe and sustainable digital mining future”, który został wybrany do promocji na stoisku Unii Europejskiej w ramach Trade Show. Informacje o projekcie można było uzyskać rozmawiając z naszymi pracownikami na wspomnianym stoisku oraz 7 marca podczas specjalnej sesji referatów dedykowanych programom Horizon2020 i Horizon Europe – HORIZON PROGRAMMES: EU Research and Innovation for Minerals Exploration and Extraction – Current Trends and Future Funding Opportunities, gdzie Marcin Paterek z Działu Dotacji i Projektów Dofinansowanych szerzej przedstawił koncepcję i wyniki projektu. Prezentacja projektu IlluMINEation została wyróżniona przez panią Victorię Petrovą, osobę zarządzającą Działem Przemysłu w European Health and Digital Executive Agency (HaDEA), prowadzącą całe wydarzenie.

7 marca na PDAC 2023 był również dniem Unii Europejskiej, podczas którego zorganizowano m.in. śniadanie biznesowe, na którym reprezentanci służb geologicznych państw UE prezentowali możliwości inwestycyjne i eksploracyjne swoich krajów. Popołudniowa, wspomniana sesja HORIZON PROGRAMMES: EU Research and Innovation for Minerals Exploration and Extraction – Current Trends and Future Funding Opportunities była okazją do zapoznania się z przedsięwzięciami finansowanymi przez UE, jak m.in. EIT RawMaterials, European Raw Materials Alliance (ERMA), HaDEA, ERA-MIN, Raw Materials Information System oraz możliwościami finansowania projektów i kierunkami rozwoju promowanymi przez Komisję Europejską. W sumie zaprezentowano 7 projektów realizowanych w ramach Horizon2020 i Horizon Europe, z czego KGHM CUPRUM uczestniczy aż w trzech z nich: poza IlluMINEation – NEXGEN-SIMS oraz NETHELIX.

Zapraszamy na stronę projektu: www.illuMINEation-h2020.eu