W czym możemy Ci pomóc? 71 781 22 01

KGHM CUPRUM widoczne na PDAC 2023

KGHM CUPRUM widoczne na PDAC 2023

KGHM CUPRUM widoczne na PDAC 2023
Elektra Charalambidu

PDAC czyli „The World’s Premier Mineral Exploration & Mining Convention”, to największa na świecie konferencja eksploracyjno-górnicza, która w tym roku przyciągnęła prawie 24 000 uczestników z ponad 120 krajów. Oferuje swoim mówcom szeroki wachlarz możliwości dzielenia się wiedzą, strategiami, nowymi koncepcjami, studiami przypadków i nie tylko.

Podczas konwentu, który odbył się w dniach 5-8 marca w Toronto, w Kanadzie, KGHM CUPRUM miało przyjemność prezentować projekt IlluMINEation „Bright concepts for a safe and sustainable digital mining future”, który został wybrany do promocji na stoisku Unii Europejskiej w ramach Trade Show. Informacje o projekcie można było uzyskać rozmawiając z naszymi pracownikami na wspomnianym stoisku oraz 7 marca podczas specjalnej sesji referatów dedykowanych programom Horizon2020 i Horizon Europe – HORIZON PROGRAMMES: EU Research and Innovation for Minerals Exploration and Extraction – Current Trends and Future Funding Opportunities, gdzie Marcin Paterek z Działu Dotacji i Projektów Dofinansowanych szerzej przedstawił koncepcję i wyniki projektu. Prezentacja projektu IlluMINEation została wyróżniona przez panią Victorię Petrovą, osobę zarządzającą Działem Przemysłu w European Health and Digital Executive Agency (HaDEA), prowadzącą całe wydarzenie.

7 marca na PDAC 2023 był również dniem Unii Europejskiej, podczas którego zorganizowano m.in. śniadanie biznesowe, na którym reprezentanci służb geologicznych państw UE prezentowali możliwości inwestycyjne i eksploracyjne swoich krajów. Popołudniowa, wspomniana sesja HORIZON PROGRAMMES: EU Research and Innovation for Minerals Exploration and Extraction – Current Trends and Future Funding Opportunities była okazją do zapoznania się z przedsięwzięciami finansowanymi przez UE, jak m.in. EIT RawMaterials, European Raw Materials Alliance (ERMA), HaDEA, ERA-MIN, Raw Materials Information System oraz możliwościami finansowania projektów i kierunkami rozwoju promowanymi przez Komisję Europejską. W sumie zaprezentowano 7 projektów realizowanych w ramach Horizon2020 i Horizon Europe, z czego KGHM CUPRUM uczestniczy aż w trzech z nich: poza IlluMINEation – NEXGEN-SIMS oraz NETHELIX.

Zapraszamy na stronę projektu: www.illuMINEation-h2020.eu