W czym możemy Ci pomóc? 71 781 22 01

Razem dla Ukrainy

Razem dla Ukrainy

W związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie, wielu pracowników Grupy Kapitałowej Polska Miedź S.A., w tym także z KGHM CUPRUM, czynnie angażuje się we wsparcie sąsiadów w tak trudnym dla nich czasie, biorąc udział w wielu zbiórkach i innych akcjach pomocowych kierowanych do uchodźców.

Jako Spółka, po uzgodnieniach z Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim oraz uzyskaniu zgody Właściciela, przekazaliśmy Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych darowiznę w postaci agregatów prądotwórczych, z przeznaczeniem na pomoc Ukrainie. Zapewnienie stałych dostaw prądu na terenach objętych działaniami wojennymi stanowi problem, a czasami jest wręcz niemożliwe. Stąd też generatory prądotwórcze są niezbędne i niezastąpione szczególnie w miejscach, gdzie dostęp do energii elektrycznej musi być nieprzerwany, np. w szpitalach – mówi Radosław Pilut, Prezes KGHM CUPRUM.

Ponadto Spółka prowadzi procesy rekrutacyjne skierowane także do kandydatów z Ukrainy, którzy wyemigrowali do Polski po rozpoczęciu działań wojennych w ich kraju.

Każda forma wsparcia odgrywa dziś wielkie znaczenie, dlatego istotna jest solidarność i realna pomoc.