W czym możemy Ci pomóc? 71 781 22 01

Wyniki projektu VirtualMine dotarły do Afryki

Wyniki projektu VirtualMine dotarły do Afryki

Wyniki projektu VirtualMine dotarły do Afryki
Elektra Charalambidu

KGHM CUPRUM sp. z.o.o. – CBR równolegle z działalnością badawczo-rozwojową angażuje się w przedsięwzięcia o charakterze edukacyjnym i społecznym, m.in. uczestnicząc w projektach mających na celu podniesienie świadomości na temat znaczenia surowców w codziennym życiu i współczesnym świecie oraz kreowania zrównoważonego wizerunku przemysłu wydobywczego.

Przykładem takich działań był finansowany przez EIT RawMaterials projekt „VirtualMine – as a modeling tool for Wider Society Learning”, koordynowany przez naszą Spółkę w latach 2017-2019. Po zakończeniu projektu nawiązaliśmy współpracę z Wrocławskim Parkiem Technologicznym S.A. oraz firmą Roboklocki sp. z o.o. w zakresie nowej inicjatywy „Roboklocki® w Przemyśle” – mówi dr inż. Malwina Kobylańska, kierownik projektu – Zwróciła się do nas także południowoafrykańska organizacja AfriMine, działająca na rzecz zwiększenia jakości kształcenia dzieci i młodzieży w obszarze górnictwa, w szczególności w RPA, Demokratycznej Republice Kongo, Ghanie i Nigerii. 

W ramach tej współpracy w kwietniu br. w Leonsdale High School w RPA odbyły się zajęcia nt. maszyn górniczych z wykorzystaniem Roboklocków®. Zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego, dotyczącego zapoczątkowanej współpracy z AfriMine i programu Pol-Afri-Education https://youtu.be/o0f3hPHrqzE 

KGHM CUPRUM bierze udział w licznych międzynarodowych projektach, w których dużą wagę przywiązuje się nie tylko do wydajnego lecz także zrównoważonego wydobycia surowców oraz aspektów środowiskowych i społecznych. Przykładem są takie projekty jak Biomore, IlluMINEation Nextgen SIMS, a także projekty o charakterze edukacyjnym, tj. Safe Deep Mining, OpenYourMine, RMsManager, TrainESEEv2 czy wyżej wspomniany Virtual Mine – podkreśla Prezes Zarządu, Radosław Pilut. Obecnie organizacje postrzegają znacznie szerzej cele i korzyści z projektów. Obok produktów końcowych istotna jest również wartość, jaką tworzą dla klientów, partnerów biznesowych, pracowników i innych grup interesariuszy – dodaje Prezes.

Wdrażanie wyników projektu VirtualMine w Afryce jest przykładem tego, jak można zarządzać projektem po jego zakończeniu i budować jego trwałość – mówi Malwina Kobylańska – Obecnie wraz z KGHM Polska Miedź S.A. i partnerami z czterech innych krajów pracujemy m.in. nad dalszym rozszerzaniem jego oddziaływania w ramach aplikacji na projekt dotyczący szkoleń pracowników sektora miedziowego pn. „Development and Quality Assurance of skills & competencies for the Copper Industry”.

Wykorzystanie wyników projektu Virtual Mine ukazuje, że wprowadzanie aspektów społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) do projektów nie jest jedynie odpowiedzią na wyzwania zrównoważonego rozwoju, które w obecnych czasach stają się nieodłącznym elementem strategii wielu organizacji. Łączenie i poszukiwanie wspólnych relacji między koncepcją CSR a koncepcją zarządzania projektami umożliwia integrowanie wiedzy z różnych dziedzin nauki i praktyki gospodarczej oraz kreowanie nowych inicjatyw, jednocześnie przyczyniając się do długoterminowego rozwoju społecznego – dodaje Agnieszka Nowicka, Kierownik Działu Zarządzania Wiedzą.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o prowadzonych w KGHM CUPRUM projektach https://kghmcuprum.com/projekty-badawcze/

Więcej szczegółów o projekcie VirtualMine znajdą Państwo na stronie:  https://virtualmine.net