W czym możemy Ci pomóc? 71 781 22 01

Zakład Geodezji

O nas / Zakłady badawcze

Zakład Geodezji

Nasz Zakład oferuje kompleksową obsługę geodezyjną w zakresie miernictwa górniczego oraz zadań inwestycyjnych, a także analizy i prognozowanie deformacji górotworu i powierzchni w warunkach dokonanej i planowanej eksploatacji górniczej w kopalniach podziemnych, stosując do obliczeń Metodę Elementów Skończonych (MES).

W ramach realizowanych projektów badawczych, mających często charakter interdyscyplinarny, współpracujemy z czołowymi polskimi uczelniami i zespołami naukowymi. Dzięki temu, wprowadzamy innowacyjne rozwiązania dla miernictwa górniczego – m.in. dla Europejskiej Agencji Kosmicznej i KGHM Polska Miedź S.A. – dotyczące wpływów eksploatacji górniczej na powierzchnię terenu z jednoczesnym uwzględnieniem zjawisk parasejsmicznych.

Wykonujemy też specjalistyczne pomiary geodezyjne w celu wyznaczenia deformacji powierzchni terenu i obiektów inżynieryjno-technicznych powstałych w wyniku eksploatacji górniczej.

Dzięki nowoczesnemu zapleczu technologicznemu oraz zespołowi doświadczonych ekspertów, swoim partnerom zapewniamy kompleksowe rozwiązania obejmujące projektowanie sieci obserwacyjnych, a także obserwacje klasyczne i satelitarne wraz z analizą dokładności i wizualizacją wyników w postaci map i produktów GIS.

Obsługę geodezyjną inwestycji realizujemy na wszystkich etapach – projektowania, realizacji i pomiarów kontrolnych – stosując przy tym nowatorskie metody pomiarowe w zakresie monitoringu geodezyjnego związanego z bezpieczeństwem obiektów budowlanych i innych budowli inżynierskich.

Prowadzimy również sytuacyjne i wysokościowe pomiary fotogrametryczne w technologii fotogrametrycznych opracowań cyfrowych.

Ekspertyzy i prace badawcze

Usługi projektowe

Usługi pomiarowe

Kontakt:

Grzegorz Kurpiński
Kierownik
Zakładu Geodezji
tel.  + 48 76 749 39 38,
kom. +48 577 666 102
wyślij e-mail:

ul. 1 Maja 14
59-300 Lubin

Marcin Baran
Zastępca Kierownika
Zakładu Geodezji
tel.  + 48 76 749 39 38
wyślij e-mail:

ul. 1 Maja 14
59-300 Lubin